Sahte Nijeryalı babanın lüks hayatı: Bir ülke bu haberle sarsıldı! 24 çocuğu için yılda 1,5 milyon euro yardım alıyor…

Almanya bu haber karşısında şok oldu. Nijerya vatandaşının 24 çocuğu için devlet yardımı alması ve 94 kişiden de yardım alması kamuoyunda farkındalık yarattı.

Alman göçmenlik kanunu, Almanya’da ikamet edip etmemelerine bakılmaksızın vatandaşlarının çocuklarına otomatik vatandaşlık almalarına izin vermektedir. Kanun bu çocukların annelerini ve yakın akrabalarını da vatandaş olarak kabul ediyor.

94 KİŞİYE YARDIM YAPILDI

Bay Cash Money, bakmakla yükümlü olduğu kişi sayısını şimdiden 24 çocuğa çıkardı… Aralarında anneleri ve yakın akrabalarının da bulunduğu 94 kişiye yardım eden Jonathan A., ayda minimum 22.000 dolar gelir elde ediyor. Nijeryalı göçmenin, babası olduğunu iddia ettiği çocukları için halen bekleyen iki başvurusu daha bulunuyor.

44 yaşındaki Nijeryalı Alman vatandaşı Mr. Nakit Para ayda ortalama 120 bin avroya yakın gelir sağlıyor.

Göçmenlik yetkilisi Axel Boshamer, ARD-Kontraste ve Rbb24-Recherche’ye “Sahte babalık, aslında Almanya’da kalma şansı olmayan insanlara izin vermek anlamına geliyor” dedi.

Boshamer ayrıca şunları söyledi: “Bu insanlar, genellikle sahte yazar olduğunu varsayan kişiye bunun için para ödemeye hazırlar.” dedi.

Batı Afrika ülkelerinden pek çok kadının bu esnek yasadan yararlanarak Kuzey Ren-Vestfalya’ya geldiğinin altını çizdi.

“BU MALİYET YILLIK 1,5 MİLYON AVRO’DAN FAZLA”

Raporun ortak yazarlarından Andreas Keppke medyaya, Bay Jonathan’ın Alman vergi mükelleflerinin parasından tek başına bir milyon avrodan fazla yararlandığını söyledi.

Remix News’in aktardığına göre Keppke, “Bu adam tek başına sosyal güvenlik sistemine yılda 1,5 milyon avrodan fazlaya mal oluyor” dedi.

Alman göçmenlik kanunu, sırf vatandaşlık almak için çocuk sahibi olduğu konusunda yalan söyleyen kişilere herhangi bir ceza veya ceza öngörmüyor. Babalık konusunda yalan söylemek hiçbir şekilde suç sayılmıyor.

Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Herkes hazır olsun, sıcaklar yaklaşıyor!  1. derece büyük riskler içeriyor: Rekoru 2024'te göreceğizHerkes hazır olsun, sıcaklar yaklaşıyor! 1. derece büyük riskler içeriyor: Rekoru 2024’te göreceğiz
Türkiye'den önemli başarı!Türkiye’den önemli başarı!
MSB'den Açıklama! MSB’den Açıklama! “Mektup bakanlığımıza ulaştı”

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber