“Operasyon, kendisini Kürt milliyetçisi olarak adlandıran ve Nazi sembollerini kullanan bir grup tarafından gerçekleştirildi”

DEM Partisi’nin paylaştığı organizasyon komitesi açıklamasına göre, dün Nevruz kutlamaları sırasında Deniz Gezmiş’in bayraklarının yakılması ve LGBT+’ların bölgeden uzaklaştırılmaya çalışılması “kendisini Kürt milliyetçisi olarak tanımlayan ve Nazi sembolleri kullanan bir grup” tarafından gerçekleştirildi. .

Yayınlanma: 18.03.2024 – 18:47

Abo Ol

Google Haberleri

Dün İstanbul’da düzenlenen Nevurz kutlamalarında bir grup, 68 kuşağının devrimci liderlerinden Deniz Gezmiş’in resminin yer aldığı bazı bayrakları ateşe verdi.Dünkü kutlamalarda yine gösteri alanında bulunan LGBT+’lar, zorla uzaklaştırıldı.

DEM İstanbul partisi miting düzenleme komitesinin konuya ilişkin açıklamasını X (Twitter) hesabında paylaştı. Açıklamaya göre olaylar, “kendilerini milliyetçi Kürt olarak tanımlayan ve Nazi sembollerini kullanan bir grup” tarafından gerçekleştirildi. Açıklamanın ilgili kısmı şöyle:

“Bölgede konumlanan gruplar ırkçı ve cinsiyetçi saldırılar gerçekleştirmeyi hedeflemiş, tüm devrimcilerin ortak değeri olan Deniz Gezmiş ile Mücadele Birliği ve bayraklar gibi dost kurumlarımıza saldırı girişiminde bulunulmuştur. Organizasyon komitesi ve tüm yetkililer saldırılara anında müdahale edip engellemeye çalışsa da bölgenin fiziki şartları nedeniyle müdahale edip tüm sorunların önüne geçemediler. Saldırı, daha önceki yıllardaki Newroz’larda da karşılaştığımız, kendilerini milliyetçi Kürt olarak adlandıran ve Nazi sembollerini kullanan bir grup devlet aygıtı tarafından gerçekleştirildi. Kadınlara, LGBT+’lara, birlikte yürüdüğümüz devrimci demokratik güçlere, devrimcilerin ortak değerlerine saldırmamak, örgütlenme komitemizin hiçbir üyesi için kabul edilebilir değildir. Bu konuda gerekli tüm tedbirlerin alınmasının tarihi ve siyasi bir sorumluluk olduğuna inanıyoruz” dedi.

Cumhuriyet Tatil otel rezervasyonu

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber