Mustafa Destici, Bakan Mehmet Şimşek’e seslendi! “Elinizi vicdanınıza koyun”

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, partisinin Bolu’nun Gerede Mahallesi’nde düzenlediği iftar yemeğine katıldı. İlçedeki bir otelde düzenlenen iftar yemeğine partisinin ilçe belediye başkan adayı Akif Allar’ın yanı sıra parti liderleri ve vatandaşlar da katıldı. Destici, salonun girişinde grup üyelerine yemek dağıttıktan sonra grup üyelerini selamladı.

“POPÜLER İTTİFAKIN ŞU ANDA 3 PARTİSİ VAR”

İftar yemeğinin ardından konuşan Destici, Cumhur İttifakı’nın bir parçası olduklarını belirterek şöyle konuştu: “Cumhur İttifakı 15 Temmuz hain darbe gecesi kuruldu. 2017 referandumunda da birlikteydik. 2018 seçimlerini de birlikte kazandık. 2019’da da birlikteydik. Daha geçen yıl Cumhur İttifakı 2023 seçimlerini birlikte yapmıştı.” Birlikte kazandık. Ve şimdi 2024 yerel seçimlerindeyiz.Cumhur İttifakı’nın şu anda 3 partisi var. İşbirliği yaptığımız yerler var, ayrı ayrı girdiğimiz yerler var. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve tüm büyükşehir belediyeleriyle işbirliği yapıyoruz. Cumhur İttifakı’nın Bolu ve Gerede belediyelerinde ayrı adayları var. Burada da kazanacak bir adayımız var. Bir söylenti daha var: Belediye iktidar olmazsa yatırım da olmaz. Ancak biz Millet İttifakıyız. Bu nedenle başkan bizim adayımızdı. Bunların hepsi boş sözler. Bunlar sadece seçimi kazanmak ve koltuğu korumak için söylenen sözlerdir” dedi.

BAKAN ŞİMŞEK’E ÇAĞIRDI: ‘ELİNİZİ VİCDANINIZIN ÜZERİNE KOYUN’

Emeklilere verilecek bayram ikramiyesinin yetersiz olduğunu belirten Destici, şunları kaydetti:

“2010 anayasa değişikliği referandumunda AK Parti’ye bu anayasa değişikliği yapıldığından beri bazı taleplerimiz olduğunu söyledik. Bunlardan biri memurlara sendikal hakların verilmesi, emekli memurlara verilmemesi. Sonra dedik ki: Emekli memurların da kadrolu memurların toplu sözleşme haklarından faydalanması gerekiyor. Maaş ne kadar artarsa ​​emekli memurların maaşı da o kadar artmalı. Bunu kabul ettik. Geçen Ocak ayında orada ne oldu? İlk önce zam açıklandı. Emekli memurlara yüzde 49,25, emeklilere yüzde 37,5, Bağ-Kur ve SGK emeklilerine hayır dedik, 49,25 olacak dedik, ona göre 49,25, yeter mi? En düşük emekli maaşının artırılması gerektiğini bir kez daha haykırıyoruz. Asgari ücret olan 17 bin TL’ye, emeklilere bayram ikramiyesi olarak ise 3 bin TL açıklandı. Enflasyon bazında bakarsak bunun en az 5 bin TL olması gerekirdi. Bu Ramazan ayı için diyelim ki 5 bin TL olsun.En az bir koyun ve bir keçi alıp Kurban Bayramı için kurban kesenlere Kurban Bayramı ikramiyesinin 10 bin TL olmasını öneriyoruz. Buradan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e de sesleniyorum; “Elinizi vicdanınıza koyun, emeklilerin hakkını verin.”

DESTICI-MEHMET-SIMSEK-ELINI-VICDANINA-_27124 (1)

Kaynak: DHA

31 MART SEÇİMLERİ İLE İLGİLİ TÜM HABERLERE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN!Bu içerik Recep Demircan tarafından yayınlanmıştır.

Yerel seçimler 2024
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Marmaray kadın memuru dehşet yaşadı!  Kanlar içindeydiMarmaray kadın memuru dehşet yaşadı! Kanlar içindeydi
Alarm Avcılar’da “izole hasta” alarmı! Zehirlenmenin ardından acil servis boşaltıldı
Sezonun ilk turist kafilesi böyle karşılandıSezonun ilk turist kafilesi böyle karşılandı

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber