İsveç sınırdışı edildi! Kur’an-ı Kerim yakan provokatör Momika Norveç’e gitti

Sınırdışı kararı İsveç Göçmen Temyiz Mahkemesi tarafından onaylanan Kur’an yakan provokatör Salwan Momika, sığınma talebinde bulunmak üzere Norveç’e gitti.

Göçmenlik Dairesi Ekim 2023’te Momika’nın 16 Nisan 2024 tarihine kadar çalışma ve oturma iznine sahip olduğunu ve bu tarihten sonra sınır dışı edileceğini duyurdu. Momika karara itiraz etti ve davayı göçmenlik mahkemesine taşıdı.

Göçmenlik Mahkemesi ayrıca Momika’nın oturma izni başvurusunda yanlış bilgi verdiğini ve bu nedenle Göçmenlik Dairesi’nin sınır dışı etme kararını onadığını açıkladı. Momika daha sonra karara Temyiz Mahkemesi’nde itiraz etti.

KURAN’A YÖNELİK PROVOKASYONLAR

Salwan Momika, başkent Stockholm’de Kurban Bayramı’nın ilk gününe denk gelen 28 Haziran’da Stockholm Camii önünde polis koruması altında Kur’an-ı Kerim’i ateşe verdi.

Momika, 20 Temmuz’da Stockholm’deki Irak Büyükelçiliği önünde, 31 ve 14 Temmuz’da da İsveç Parlamentosu önünde polis koruması altında Kur’an-ı Kerim’i ve Irak bayrağını ayaklar altına almıştı. Momika, 24 Ağustos’ta Stockholm Camii’nin önünde yine Kuran’ı yaktı.

3 Eylül’de Malmö kentinde Momika’nın polis koruması altında Kur’an-ı Kerim yakması üzerine protesto gösterileri düzenlenmiş ve Momika’nın bunu yapmasını engellemeye çalışan 15 kişi tutuklanmıştı.

Momika en son 21 Ekim’de Stockholm’ün merkezinde İsrail’i desteklemek için bir miting düzenleyerek Kuran’ı ve Filistin bayrağını yakmıştı.

7 Aralık 2023’te Danimarka parlamentosu, kutsal kitapların yakılmasını ve bu kitaplara saldırılmasını yasa dışı hale getiren yasa tasarısını kabul etti. (AA)Bu içerik Metin Yamaner tarafından yayınlanmıştır.

Yerel seçimler 2024
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Dezenformasyonla mücadele merkezi "Bakan Şimşek şunları söyledi: Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, “Bakan Şimşek şöyle dedi: ‘Önümüzde 1,5 yıllık çok zorlu bir süreç var'” iddiasını yalanladı
Samanyolu'nun merkezinde yer alıyor!  İlk kez en net fotoğraf paylaşıldıSamanyolu’nun merkezinde yer alıyor! İlk kez en net fotoğraf paylaşıldı
Kütahya'da korkunç cinayet!  3 aylık hamile eşini ziyarete gittikleri evde öldürdüKütahya’da korkunç cinayet! 3 aylık hamile eşini ziyarete gittikleri evde öldürdü

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber