İnanması zor ama gerçek: İlk Neuralink beyin çipi hastası düşünce gücüyle satranç oynadı! Elon Musk o anları sosyal medyada paylaştı

Elon Musk’un Neuralink beyin çipi girişimi, insanların beyinlerine çip yerleştirerek çeşitli sorunların üstesinden gelmeyi amaçlıyor. Bu konuda çalışmalarını sürdüren şirketin son dönemde attığı büyük bir adım sosyal medyada heyecan yarattı.

Bu adım, Neuralink’in zihin gücüyle satranç oynayan ilk beyin çipi hastasıydı. Neuralink, çevrimiçi satranç oynamak için zihnini kullanan bir çipin implante edildiği ilk hastasını canlı yayınladı.

ELON MUSK O ANLARI PAYLAŞTI

Neuralink’in arkasındaki isim Elon Musk, o anları sosyal medya platformu X’te paylaşmayı unutmadı.

İMLEÇ TAŞINDI

Reuters’in haberine göre söz konusu hasta, bir dalış kazası sonrasında omuzdan aşağısı felç olan 29 yaşındaki Noland Arbaugh’du. Arbaugh dizüstü bilgisayarında satranç oynadı ve Neuralink cihazını kullanarak imleci hareket ettirdi.

Musk geçen ay Arbaugh’nun Ocak ayında şirketten bir implant aldığını ve düşüncesini kullanarak bir bilgisayar faresini kontrol edebildiğini söyledi.

4f

“HİÇBİR BİLİŞSEL BOZUKLUĞUM YOK”

Musk’un sosyal platformunda yayınlanan videoda

5f

Civilization VI oyununa değinen Arbaugh, “Aslında o oyunu oynamaktan vazgeçtim” dedi ve ekledi:

“Siz (Neuralink) bana bunu tekrar yapma fırsatı verdiniz ve 8 saat boyunca aralıksız oynadım.”

2f

Yeni teknolojiyle ilgili deneyimlerini detaylandıran Arbaugh, bunun “mükemmel olmadığını” ve “bazı sorunlar olduğunu” söyledi.

1f

“ARTIK HAYATIMI DEĞİŞTİRDİ”

Arbaugh, “İnsanların bunun yolculuğun sonu olduğunu düşünmesini istemiyorum, hâlâ yapılacak çok iş var ama bu benim hayatımı çoktan değiştirdi” dedi.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
İmamoğlu'na 2028'in yolu açıldı! "Penaltıyı atarız ve kazanırız" Özgür Özel, Deniz Zeyrek'in sözlerini duyunca gerginlik arttıİmamoğlu’na 2028’in yolu açıldı! “Penaltıyı atacağız, kazanacağız” Özgür Özel, Deniz Zeyrek’in sözlerini duyunca gerginlik arttı
Ümit Değirmenci elebaşıydı!  Böyle çöktüÜmit Değirmenci elebaşıydı! Böyle çöktü
Uzun zamandır beklenen YSK açıklaması geldi!  İşte oy kullanma kılavuzu ve oy pusulaları...Uzun zamandır beklenen YSK açıklaması geldi! İşte oy kullanma kılavuzu ve oy pusulaları…

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber