Burhaniyeliler iftarda buluştu – GÜNDEM

Ramazan ayının 13’üncü gününde Burhaniye Belediyesi’nin Cumhuriyet Meydanı’nda 5000’e yakın kişinin katılımıyla düzenlediği iftarda oruç açıldı, dayanışma ve beraberliğin en güzel örneği yaşandı.

Paylaşımın, birlik ve beraberliğin güçlendiği 11 ayın padişahı Ramazan, Burhaniye Belediyesi’nin her akşam düzenlediği iftar yemekleriyle devam ediyor. Burhaniyeliler, Ahmet Akın Kültür Merkezi’nde düzenlenen iftarların yanı sıra mahallelerde eş zamanlı düzenlenen iftarlar için bu akşam Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya geldi. Binlerce vatandaşın katıldığı iftar yemeğinde dostluk ve dayanışma dolu anlar yaşandı.

Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, masaları tek tek gezerek, vatandaşlara kucaklaşarak vatandaşlara “Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun” diledi. Etkinlik dua ile sona erdi.

Böylesine büyük iftar sofralarında bir arada olmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Başkan Deveciler, şöyle konuştu: “Ramazan ayı bize bir arada olmanın, paylaşmanın, yardımlaşmanın önemini hatırlatıyor. Ramazan ayı boyunca birlik ve beraberliğimizi yansıtan iftar sofralarımızda vatandaşlarımızla bir araya gelmeye devam edeceğiz. Kültür Merkezimizde sunduğumuz iftar yemeklerinin yanı sıra program kapsamında mahallelerimizde iftar sofraları kurmaya devam edeceğiz. Bu akşam Piazza della Repubblica’da toplanıp ekmeğimizi, yemeğimizi paylaştığımız için ne kadar mutluyuz. Birlik ve beraberliğimiz hiçbir zaman bozulmasın. Bu güzel atmosferde yeniden buluşmanın, aynı sofrayı paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İftar yemeğimize katılan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber