Ankara Emniyet Müdürlüğü'nde köstebek skandalı! Ayhan Bora Kaplan'ın avukatlarıyla yemek yiyip masaj salonuna gittiler.

Kaçak gazeteci Erk Acarer, yaptığı yayında Ayhan Bora Kaplan'ın ifadelerinin polis tarafından kendisine iletildiğini söyledi. Yapılan incelemelerde ifadelerin Ankara Emniyet Müdürlüğü organize suçlarla ilgili şubeden geldiği ortaya çıktı. Gizli Servis bilgi sızıntısı üzerinde çalışırken bir köstebek olayı daha yaşandı.

Yemek yediler ve masaj salonuna gittiler

Sabah'tan Halit Turan'ın haberine göre, Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlar Şube Müdürlüğü'nden üst düzey polisler M.İ ve MMÇ, Ayhan Bora suç örgütü Kaplan'ın elebaşı Bora Kaplan'ın ifadelerinin alınması için İzmir'e çağrıldı. Hapishane. ve organize suçlar şubesinden sorumlu emniyet müdür yardımcısının şoförü Y.Ö. ve CY, cezaevindeki savunma sürecinin tamamlanmasının ardından Ayhan Bora Kaplan'ın avukatıyla görüşecekti. Polis, avukatla yemek yedikten sonra masaj salonuna gitti. Tüm toplantılar MİT ve polis istihbarat birimleri tarafından takip ediliyordu.

BAKANLIK HAREKETE GEÇİYOR

Olayın fotoğraf ve video görüntüleri ile ortaya çıkması üzerine iki polis memurunun görevden çekilmesi istendi. Organize şubeden üst düzey polis memurları da gönderildi. Olayla ilgili herhangi bir soruşturma başlatılmadığını anlayan İçişleri Bakanlığı müdahale etti. Müfettişler, Emniyet Genel Müdürlüğü denetim heyeti tarafından Ankara polisine gönderildi. Olayla ilgili idari soruşturma başlatıldığı, soruşturmanın ardından olayın adli soruşturmaya dönüşmesinin beklendiği anlaşılıyor.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
İsrail kararını şöyle açıkladı: İsrail kararını “son şans” diyerek açıkladı! “Saldıracağız”
Teleferik faciasından birkaç dakika önce uyarmıştı!  Teleferik faciasından birkaç dakika önce uyarmıştı! “Çelik halat kıvılcım çıkarıyor, derhal durdurun”
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD ziyareti ertelendiCumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD ziyareti ertelendi

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber