Almanya: Turistleri yamaçtan aşağı iten Amerikalı gence ömür boyu hapis

19 Şubat’ta başlayan duruşmada şüpheli, hakkındaki suçlamaları kabul etti.

REKLAM

Geçtiğimiz yaz Almanya’nın ünlü Neuschwanstein Şatosu yakınlarında iki Amerikalı turisti yokuştan aşağı iterek birini öldürüp diğerini ölümcül şekilde yaralayan Amerikalı genç, ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

Kempten Bölge Mahkemesi ayrıca 31 yaşındaki genç adamı cinayete teşebbüs ve ölümle sonuçlanan tecavüz suçlarından da suçlu buldu.

Almanya’daki gizlilik yasaları uyarınca yetkililer failin ve mağdurların kimliklerini açıklamadı.

Ancak kaza anında mağdurların aile ve arkadaşlarına göre, uçurumdan düşerek hayatını kaybeden 21 yaşındaki turist Eva Liu ile hayatta kalan arkadaşı 22 yaşındaki Kelsey Chang’ın isimleri açıklandı. , açıklandı. Her ikisinin de Illinois Üniversitesi’nden yeni mezun oldukları bildirildi.

Şüpheli suçlamaları kabul etti

Alman hukuk sisteminde sanıklara yönelik resmi bir uygulama bulunmamasına rağmen, 19 Şubat’ta başlayan duruşmada şüpheli, kendisine yöneltilen suçlamaları itiraf etti.

Saldırı, 14 Haziran’da Almanya’nın en popüler turistik mekanlarından biri olan Neuschwanstein Kalesi’ne bakan Marienbruecke köprüsü yakınında meydana geldi. olmuş.

Savcıların mahkemeye sunduğu iddiaya göre, zanlı, tesadüfen iki kadınla yol üzerinde karşılaşarak, kale manzarasını seyretme bahanesiyle onları köprünün yanında ana yoldan uzaklaştırdı.

Şüpheli önce 21 yaşındaki genç kadını soymaya çalıştı ve onu zorla yere yatırdı. Diğer kadın arkadaşını kurtarmak isterken kavga çıktı ve şüpheli, kendisine yardım etmeye çalışan kadını dik yokuştan aşağı itti. Yaklaşık elli metreden düşen kadın başından yaralandı ancak kendini kurtarmayı başardı.

İddia makamına göre şüpheli, daha sonra diğer kadını boğarak bilincini kaybetmesine neden oldu, ardından tecavüz edip tepeden aşağı itti. Genç kadın kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Mahkeme Başkanı Christoph Schwiebacher, sanığın ciddi suçlar nedeniyle ülke yasalarında genel kabul gören 15 yıl sonra tahliye uygulamasından yararlanamayacağını vurguladı.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber